Budowa fot. UM Ostrów Wlkp.

Ostrów Wielkopolski: Dwa nowe bloki „dla systematycznych” w budowie!

Ruszyła kolejna ważna inwestycja – budowa bloków mieszkalnych w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Nowe budynki powstaną przy ulicy Klasztornej 18a i 20.

W środę, 6 listopada, oficjalnie podpisano akt erekcyjny wznoszonych budynków oraz wmurowano pierwsze cegły pod kolejne 32 mieszkania na osiedlu przy ul. Klasztornej.

– Inwestycje, szczególnie te bezpośrednio dla ostrowianek i ostrowian, pozostają dla nas niezmiennie ważne. Tym bardziej, że nasz Ostrowski Przyjazny Program dla Systematycznych cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i innych samorządów – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W każdym z budynków będzie znajdować się 16 mieszkań: 1 mieszkanie dwupokojowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych, 2 mieszkania jednopokojowe, 10 mieszkań dwupokojowych oraz 3 mieszkania trzypokojowe.

– Segment mieszkaniowy w ostrowskiej gospodarce komunalnej to nie tylko bieżące administrowanie zasobem lokalowym, ale również ofensywne działania inwestycyjne dedykowane szczególne młodym rodzinom – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Wartość inwestycji związanej z budową dwóch nowych budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 800 m2 każdy to łącznie ponad 6 mln złotych. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu ostrowska firma NAT-BUD.
– Zakres inwestycji to nie tylko budową dwóch budynków, ale również wykonanie całej infrastruktury towarzyszącej takiej jak parkingi, drogi osiedlowe czy oświetlenie – zaznacza Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Planowany termin oddania nowych 32 mieszkań do użytku i przekazania ich mieszkańcom to grudzień 2020 roku. Wcześniej, bo już na przełomie 2019/2020, ruszy nabór wniosków dla przyszłych najemców lokali.

Podstawowe kryteria wyłaniania uczestników programu są następujące: żaden z wnioskodawców nie ma ukończonych 40 lat, przynajmniej jeden z wnioskodawców na dzień składania wniosku zamieszkuje i jest zameldowany w Ostrowie Wielkopolskim od co najmniej 5 lat.

W ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych w poprzedniej kadencji samorządu 2014-2018 wybudowano 4 bloki i oddano do użytku 64 mieszkania. Na lata 2019-2023 planuje się łącznie co najmniej 5 nowych bloków z 80 nowymi mieszkaniami.

Ostrowski program jest również modelowym przykładem i stanowi inspirację dla wielu innych polskich samorządów. W ostatnim czasie zainteresowane nim były takie miasta jak Kielce, Świdnica, Augustów, Sejny, Wieruszów czy Stargard.

UMOstrow.pl

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze