Ostrów Wielkopolski: 5 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Przemyt papierosów fot. Policja
Ponad 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli funkcjonariusze operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy.

5 grudnia funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli nielegalne papierosy u 22-letniego ostrowianina. Podczas przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania policjanci znaleźli ponad 5 tysięcy sztuk papierosów. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wysokość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie, wynosi blisko 6 tysięcy złotych.

Właściciel nielegalnych papierosów został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara grzywny oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

KWP, el