Ostrów: Wandale zniszczyli tablicę informacji miejskiej. „To kolejny, niechlubny atak”

tablica informacji miejskiej przy przystanku na Ofierskiego fot. FB Beaty Klimek

26 tys. złotych – tyle będzie musiał przeznaczyć ostrowski samorząd na naprawę tablicy przy przystanku na ulicy Ofierskiego. „To kolejny, niechlubny atak wandali na nasze wspólne mienie, własność mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego” – napisała w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Tablica jest już zdemontowana, trwa jej naprawa, i wkrótce zostanie zamontowana ponownie. Jednak, jak zwraca uwagę prezydent Klimek – te 26 tys. zł, które zostały wydane na jej naprawę, mogły być przeznaczone na zupełnie inny cel.

Beata Klimek przypomina, że w styczniu zniszczono ostrowską tężnię – na szczęście sprawcę tego aktu wandalizmu, 20-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, zatrzymano i teraz odpowie za to przed sądem. Zniszczeń doznał także amfiteatr, dewastowane są także rowery miejskie – prezydent napisała, że liczba zdjęć zniszczonych jednośladów, które nadsyłają mieszkańcy, jest przerażająca.

„Teraz przyszła kolej na tablicę informacyjną” – podsumowała prezydent. – „Boli mnie, że w naszym mieście są ludzie, którzy dewastują nasz wspólny dorobek. Bardzo proszę, nie bądźcie obojętni na tego typu sytuacje. Potępiajmy akty wandalizmu, reagujmy i zgłaszajmy je odpowiednim służbom”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: