DPS Psary fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Ostrów: W DPS w Psarach znów jest koronawirus!

Dwóch pracowników zakażonych koronawirusem i kilku podopiecznych czekających na wyniki testów. W Domu Pomocy Społecznej w Psarach znów obowiązuje kwarantanna.

To już drugi raz, kiedy placówka pod Ostrowem jest objęta kwarantanną. Poprzednia była w kwietniu, a pracownicy podlegali wówczas kwarantannie tak samo jak pensjonariusze.

Obecnie przyjęto podobne rozwiązanie jak wówczas – jeden z trzech bloków domu z powodu koronawirusa został odizolowany od reszty placówki i tam przebywają chorzy. na razie to dwie osoby, ale wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej. Jak informuje Radio Poznań, u kilkorga pensjonariuszy domu stwierdzono gorączkę i objawy infekcji przypominające grypę.

Sanepid zadecydował, że testy zostaną wykonane wszystkim pensjonariuszom, czyli kilkudziesięciu osobom. Tym razem sytuację ułatwia fakt, że wiadomo, gdzie jest ognisko zakażenia – to parafia w Latowicach pod Ostrowem. Zakażony koronawirusem jest jej proboszcz. Koronawirusa stwierdzono z tego samego źródła także w domu seniora w Latowicach. Zakażone są dwie osoby.

Powiat ostrowski decyzją ministerstwa zdrowia jest objęty żółtą strefą. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze jakiś czas mieszkańcy będą musieli znosić dodatkowe ograniczenia obowiązujące z tego powodu.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze