Ostrów: Szpital dostał 3 mln zł. „Reforma Polskiego Ładu to między innymi zapowiedź jeszcze większych nakładów na ochronę zdrowia”

dotacja dla ostrowskiego szpitala fot. WUW

Ponad 580 tys. zł na karetkę z wyposażeniem i 2,4 mln na rozbudowę. Ostrowski szpital otrzymał wczoraj promesę na rządową dotację, którą przekazali mu minister Marlena Maląg i wojewoda Michał Zieliński.

Pieniądze pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej premiera Mateusza Morawieckiego. Minister Marlena Maląg podkreśliła, że to dowód na to, jak rząd zwiększa nakłady na ochronę zdrowia: w 2014 roku było to ponad 70 mld zł, natomiast w ubiegłym roku wyniosły ponad 123,7 mld zł.
– Dzięki skutecznym działaniom szpitala, administracji rządowej i samorządu kolejne środki trafią do ostrowskiego szpitala – mówiła – zarówno te na karetkę – ponad 580 tys., ale także na rozbudowę – ponad 2,4 mln zł. Reforma Polskiego Ładu to między innymi zapowiedź jeszcze większych nakładów na ochronę zdrowia.

W trakcie spotkania wojewoda Michał Zieliński podpisał także z władzami powiatu ostrowskiego umowę o dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy drugiego piętra bloku łóżkowego na oddział internistyczny. Dzięki temu zostaną tam przebudowane wszystkie sale na 30 łóżek i powstaną nowe pokoje z łazienkami. Wszystkie łóżka wyposażone będą w dostęp do nowych paneli tlenowych. Przebudowane zostaną również m.in. gabinety zabiegowe, które otrzymają też nowe wyposażenie: aparaty USG, kardiomonitory i pompy infuzyjne.

Szacowany koszt to 3 mln zł, z czego 2,4 mln pochodzi z budżetu państwa a pozostała kwota, czyli 600 tys. zł, to wkład własny z powiatu ostrowskiego.

WUW

Podziel się: