Ostrów: Ruszył telefon zaufania dla młodych ostrowian

„Młodzi Ostrowianie, jeśli tylko chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady lub borykacie się z problemami – dzwońcie!” – napisała prezydent Beata Klimek. W Ostrowie ruszyła kampania „Telefon mam, nie jestem sam”.

„Telefon mam, nie jestem sam” to hasło kampanii uruchomionej przez ostrowski magistrat, która jest odpowiedzią na rosnącą liczbę samobójstw wśród młodych ludzi. Takie tragedie zdarzają się także w Ostrowie Wielkopolskim, dlatego ruszyła akcja, podczas której pod numerem telefonu 800 880 444 zawsze, przez całą dobę, będą czekać profesjonalni psycholodzy, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Telefon jest anonimowy, bezpłatny i całodobowy.

„Chcemy, by Młody Ostrów zawsze miał kogoś, kto pomoże zmierzyć z trudnościami, dylematami i cierpieniem, by nikt nie musiał być z tym sam – napisała prezydent Beata Klimek.- „Telefon wsparcia jest czynny od teraz. Dzwońcie. Nie jesteście sami!”.

https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/posts/468524261296466

Źródło: UM Ostrów

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaOstrów: Ruszył telefon zaufania dla młodych ostrowian