antybakteryjna folia fot. UM Ostrów

Ostrów: Przestrzeń publiczna oklejona… folią antywirusową

“Chcemy by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie” – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W mieście ruszyło oklejanie innowacyjną, antywirusową folią.

“Będziemy pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią. To nasz sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami” – poinformowała prezydent Ostrowa w mediach społecznościowych.

Folia Pure Zone to rewolucyjny, zdaniem prezydent, produkt ostrowskiej firmy Professional: certyfikowana, bezbarwna folia z aktywnymi jonami srebra, która posiada udowodnione właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne. Firma gwarantuje działanie folii przez całą dobę nawet przez 5 lat.

Oklejanie folią zaczęło się od miejskiego żłobka. Są nią zabezpieczane elementy, na których najczęściej pozostają drobnoustroje. Po żłobku folia trafi do przedszkoli i szkół podstawowych, a także do Ostrowskiego Centrum Kultury, Areny Ostrów oraz Centrum Przesiadkowego.

W ramach współpracy firma zabezpieczy folią także centra obsługi interesanta, wyznaczone miejsca na basenie i stadionie, Klub Seniora, Dzienny Dom Senior Plus, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów.

Zabezpieczanie powierzchni superfolią rozpoczęło się dziś i potrwa co najmniej do połowy maja.
“Choć walczymy z trudnym przeciwnikiem, nie poddajemy się” – podsumowała prezydent Beata Klimek. – “Będziemy walczyć o zdrowie nas wszystkich. W tym starciu nic nie daje nam 100% ochrony, ale zabezpieczenie miejskiej przestrzeni publicznej jest niezwykle ważne. To nowatorskie rozwiązanie zapewni ją nam nawet na 5 lat”.

5 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze