Ostrów: Policja odzyskała pieniądze oszukanej seniorki

Tym razem oszuści zadziałali metodą “na wypadek” i w ten sposób wyłudzili od mieszkanki powiatu ostrowskiego 32 tysiące złotych. Na szczęście policji udało się je odzyskać.

Wszystko zaczęło się od telefonu do 65-letniej kobiety. Dzwoniący powiadomił ją, że jej bratanek spowodował wypadek, w którym ktoś zginął. I żeby to nie skończyło się więzieniem – potrzebne są pieniądze.

Kobieta uwierzyła oszustom, wypłaciła wszystkie pieniądze z banku, czyli 32 tysiące złotych, i schowała do kartonu po telefonie komórkowym zgodnie z instrukcjami oszustów. Mężczyzna cały czas z nią rozmawiał i zastrzegł, żeby pod żadnym pozorem nie przerywała połączenia – do czasu, aż po pieniądze przyjechał kurier.

Na szczęście seniorka szybko się zorientowała, że została oszukana, a funkcjonariusze policji równie szybko podjęli odpowiednie działania. I współpracując z wrocławską policją zatrzymali fałszywego kuriera na autostradzie na terenie Wrocławia. 21-latek z województwa wielkopolskiego miał w samochodzie 32 tysiące złotych seniorki.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa i stanie przed sądem.

KWP

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze