policja fot. Sławek Wąchała

Ostrów: Obowiązuje zakaz zgromadzeń – a w Ostrzeszowie go lekceważą

Aż dziewięć osób z dwóch różnych grup zostało ukaranych w związku z niestosowaniem się do obostrzeń w zakresie gromadzenia się osób – informuje policja. A wszystko wydarzyło się w czwartkowy wieczór, w Ostrzeszowie.

Około godziny 18.30 w rejonie ulicy Kąpielowej w Ostrzeszowie patrol dzielnicowych miejscowej komendy policji spotkał grupę osób. Oświadczyli oni, że gromadzą się mimo zakazu, bo „za mało czasu spędzili wspólnie w pracy”. Funkcjonariuszy próba dowcipu nie rozbawiła. Przypomnieli grupie dwudziestoparolatków o powadze panującej sytuacji w poważniejszy sposób – cała piątka została ukarana mandatami karnymi.

Tego samego dnia około godziny 21.20 ten sam patrol ujawnił cztery osoby wesoło rozmawiające przy ulicy Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat stwierdzili, że mieli się spotkać u kolegi, ale nie udało im się tam dotrzeć, dlatego prowadzili rozmowę na ulicy. W tym przypadku policjanci również nie potraktowali takiej nieodpowiedzialności ulgowo. Na mężczyzn nałożyli mandaty karne.

“Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich” – przypominają ostrzeszowscy policjanci. – “Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia”.

KWP, el

7
Dodaj komentarz

avatar
dupex
dupex

KArać ten szlam bezwględnie. Po 5 tyś. na łeb i kopa w dupę każdemu jeszcze na odjazd. Gnoić tych samolubnych pachołków, którzy nie potrafią 2 tyg. usiedzieć na du**.

Yolo
Yolo

Taa, karają mandatami kilkoro znajomych idących z pracy chodnikiem na świeżym powietrzu, a w takiej biedronce czy innym markecie kilkanaście ludzi w kolejce na głowę sobie prawie wchodzi, w zamkniętym pomieszczeniu i jest dobrze, ważne że chajsy sie zgadzają.

Renata Renata
Renata Renata

U nas też

Oswiecony
Oswiecony

Ludzie jesteście tak głupi, że takie sytuacje tylko pokazują to dobitnie! Przede wszystkim takie regulacje nie mają mocy prawnej, więc mandat możesz sobie w dupe wsadzić, nie ma stanu WYJĄTKOWEGO żeby wprowadzać takie regulacje, prawo to prawo, a baran zostań je baranem!
Druga sprawa nosicie maski na których roją się bakterie, maska zapobiega przed wydostaniem się bakterii z organizmu, a nie na odwrót, a to, że zakładacie maski które wgl nie działają sprawę zamyka.