Ostrów: Impreza z alkoholem w… samochodzie

Policja fot. Sławek Wąchała
Czterej koledzy postanowili – mimo obowiązujących obostrzeń dotyczących poruszania i gromadzenia – spotkać się na piwie. Na miejsce spotkania wybrali samochód jednego z nich.

25 marca 2020 roku około godziny 20.00 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Palaty stoi pojazd, w którym grupka osób ma spożywać alkohol.

Wysłany patrol potwierdził, że samochód faktycznie stoi, a w środku znajduje się czterech mężczyzn. Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich, więc funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamie wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosi ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy.

Przypominamy o treści Zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku. Wprowadza się całkowity zakaz gromadzenia się osób – nie licząc członków najbliższej rodziny. Respektujmy nowe przepisy dla dobra całego społeczeństwa i, co najważniejsze, nas samych.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: