Ostrów: Gigantyczne kolejki do punktu testów na koronawirusa. „Zdarzały się zasłabnięcia”

08.06.2020 - Poznan Test & Go Pobieranie wymazow Koronawirus 12 WBOT Fot. DWOT

Stanie w kolejce pod gołym niebem bez względu na pogodę – w takich warunkach pacjenci do pobrania wymazu muszą czekać na swoją kolej przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. Punkt przez cztery godziny dziennie przyjmuje nawet 150 osób.

Z powodu coraz większej liczby zakażeń coraz więcej pacjentów jest kierowanych przez lekarzy na testy i wielu wybiera punkt pobrań w ostrowskim szpitalu – głównie dlatego, że jest czynny codziennie, przez siedem dni w tygodniu, choć tylko przez cztery godziny.

Jednak zdaniem pacjentów organizacja punktu pobrań pozostawia wiele do życzenia. Pacjenci na wymaz muszą czekać na zewnątrz, a pogoda teraz daje się już we znaki. Stojący w kolejce muszą się więc nastawić na to, że zmarzną. A ponieważ w większości to osoby niezdrowe, więc zdarzały się już zasłabnięcia. Pacjenci zastanawiają się, czy naprawdę nie można tego było zorganizować tak, żeby przynajmniej część kolejki mogła czekać w jakimś pomieszczeniu.

Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim, przyznaje, że szpital nie spodziewał się aż takiej frekwencji w punkcie. Ale z danych wynika, że około 30 proc. pacjentów to mieszkańcy nie tylko spoza Ostrowa, ale nawet z innych powiatów, gdzie najwyraźniej sa jakieś problemy z wykonaniem testu. Dlatego przyjeżdżają do ostrowskiego szpitala i dlatego są tu tak długie kolejki. Przez cztery godziny działalności dziennie punkt przyjmuje nawet 150 osób!

Pacjenci jednak nie muszą stać w kolejce na zimnie – mogą przyjechać samochodem i zaparkować przed szpitalem od strony ulicy Limanowskiego, bo jest możliwość obsługi zmotoryzowanych pacjentów. jednak trzeba pamiętać, że liczba miejsc przy Limanowskiego jest ograniczona.

Źródło: wlkp24.info / zdjęcie ilustracyjne