Beata_Klimek fot. UM Ostrów Wielkopolski

Ostrów: Dezynfekcja szkół i obiady dostarczane seniorom do domów

Czas nieobecności uczniów w ostrowskich szkołach zostanie wykorzystany na przeprowadzenie dezynfekcji, by uczniowie po powrocie czuli się bezpiecznie. Seniorzy będą dostawać posiłki do domów, by nie musieli za często wychodzić.

Nauczyciele przygotowują też zadania dla uczniów, które będą im przesyłać z pomocą elektronicznego dziennika i mediów społecznościowych, by ich zaległości w nauce nie były zbyt duże. Nauczanie on-line zostanie uruchomione już w najbliższy poniedziałek, a wspierają je władze powiatu ostrowskiego, które zaapelowały też do rodziców o wsparcie tej inicjatywy i dopilnowanie dzieci.

Prezydent Ostrowa Beata Klimek pomyślała natomiast o najstarszych mieszkańcach miasta. Dzienny Dom Seniora został zamknięty z powodu zagrożenia koronawirusem, a jego pensjonariusze przychodzili tam także na posiłki. Prezydent zadecydowała więc, że śniadania i obiady będą dowożone seniorom do domów dzięki pomocy strażników miejskich.

Prezydent zwróciła się także z apelem do ostrowian, by pomagali swoim starszym i słabszym sąsiadom, jeśli potrzebują pomocy na przykład przy zakupach, by nie musieli za często wychodzić z domów.

el