wypadek fot. policja

Ostrów: Dali ciepłą herbatę i znaleźli schronienie bezdomnemu

Policjanci z Nowych Skalmierzyc otrzymali informację o wyziębionym, bezdomnym mężczyźnie, który nie miał gdzie się schronić przed mrozem. Znaleźli mu schronienie – i ocalili życie.

29 stycznia przed godziną 22.00 mieszkanka Nowych Skalmierzyc poinformowała policję, że spotkała wyziębionego, bezdomnego mężczyznę, który potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić informację i okazało się, że faktycznie 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać: jest samotny, nie ma żadnej rodziny, a jak sprawdzili policjanci, pod podanym przez niego adresem nie ma już żadnego budynku.

Robiło się coraz zimniej, więc mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski postanowili jak najszybciej pomóc mężczyźnie, a przede wszystkim ogrzać go i zapewnić mu nocleg. Przewieźli go więc do komisariatu, gdzie poczęstowali go posiłkiem i ciepłą herbatą. Gdy mężczyzna jadł, oni szukali w okolicznych placówkach pomocowych miejsca schronienia dla niego. Udało się, więc po posiłku zawieźli tam bezdomnego.

“Dziękujemy mieszkance Skalmierzyc za okazaną troskę, wrażliwość i powiadomienie nas o potrzebie pomocy 68-latkowi” – napisali skalmierzyccy policjanci. – “Dzięki szybkim decyzjom i zrozumieniu kolejny raz udało się pomóc potrzebującej osobie”.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze