amfetamina 2 fot. policja

Ostrów: Areszt za kilogram amfetaminy

Policjanci z krotoszyńskiej komendy zatrzymali mieszkańców Szczecina podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli kobieta i mężczyzna mieli przy sobie ponad kilogram amfetaminy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, zajmujący się przestępczością narkotykową, zatrzymali 19 lutego dwie osoby. Podczas kontroli pojazdu marki Hyundai w Zdunach, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy. Kierująca kobieta i jadący z nią mężczyzna to mieszkańcy Szczecina w wieku 23 i 41 lat. Zostali oni umieszczeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia i przesłuchani.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkań i miejsc, gdzie zatrzymani mogliby przechowywać środki odurzające. W sprawdzonych mieszkaniach i biurze znaleziono ponad 860 gramów białego proszku, który został przesłany do badań laboratoryjnych oraz ponad 300 gramów suszu marihuany.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci cały czas analizują posiadane informacje, szukają kolejnych dowodów i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia zarzutów wobec osoby dotychczas zatrzymanej.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze