Ostatnio widziano ich w Poznaniu. Odnaleźli się po trzech tygodniach w Rzymie

Watykan, Rzym fot. Walkerssk, pixabay

14-letnia Nicole i 16-letni Łukasz zaginęli 10 maja w Bydgoszczy. Ostatni raz widziano ich właśnie w Poznaniu, 10 maja. Nastolatków szukała ich cała Polska – a oni w tym czasie byli na wakacjach w Rzymie. Media nazwały ich „Romeo i Julia”. 

Nicole i Łukasz poznali się w renomowanej szkole podstawowej prowadzonej przez salezjanów. Według „Super Expressu” po ukończeniu podstawówki ich drogi się rozeszły, ale nadal utrzymywali ze sobą kontakt. 10 maja znikli. Rodziny powiadomiły policję, a  ta ustaliła, że nastolatków ostatni raz widziano w Poznaniu.  Funkcjonariusz opublikowali komunikat z prośbą o pomoc w poszukiwaniach.

Okazało się, że nastolatkowie z Poznania pojechali do…Włoch, a konkretnie do Rzymu. Taksówką, co kosztowało ich 12 tysięcy zł. Przed wyjazdem wyrzucili swoje karty SIM, żeby nie można ich było namierzyć, a w samym Rzymie wynajęli apartament za 1,5 tys. dolarów za dobę. Skąd mieli na to wszystko pieniądze? Okazało się, że Łukasz handlował kryptowalutami i najwyraźniej miał wyjątkowy talent, bo udało mu się zarobić na romantyczną wycieczkę do Rzymu dla dwojga.

Jednak w Rzymie zatrzymała ich włoska policja. Teraz „bydgoscy Romeo i Julia”, jak ich nazwały media, czekają na ekstradycję do Polski.