Ostatnia szansa na zapisy do akcji „Trzymaj ciepło”

trzymaj ciepło fot. UMP

380 domów jednorodzinnych i 10 kamienic. Już po raz czternasty w Poznaniu odbywa się akcja bezpłatnych badań budynków mieszkalnych kamerą termowizyjną pod nazwą „Trzymaj ciepło”. Jeszcze można się zapisać.

W tym roku organizatorzy zamierzają bezpłatnie przebadać 380 domów jednorodzinnych w całym mieście oraz 10 kamienic z centrum, Wildy, Jeżyc i Łazarza. Jest jeszcze około 20 wolnych miejsc na liście, więc chętni mogą się zgłaszać – wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie akcji „Trzymaj ciepło”.

„Trzymaj ciepło” to cykliczny program bezpłatnych badań kamerą termowizyjną, skierowany do mieszkańców Poznania” – przypominają władze miasta. – „Projekt doczekał się aż trzynastu edycji organizowanych w latach 2009 – 2021 we współpracy z Veolią Energia Poznań. Od 2022 roku kontynuację projektu Miasto Poznań realizuje ze środków własnych. Program ma charakter edukacyjny i informacyjny, promując działania energooszczędne i proekologiczne. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że utrata ciepła przez nieszczelne okna czy źle ocieplone ściany to nie tylko niższa temperatura w mieszkaniu. To także realna strata pieniędzy wydana na energię cieplną, która bezpowrotnie ucieka z nieszczelnych budynków i powoduje niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska”.

Wszyscy biorący udział w akcji po zrealizowaniu badania termowizyjnego otrzymują drogą elektroniczną raport ze zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca, z którego dowiadują się, którędy z ich budynków ucieka najwięcej ciepła. Dzięki temu można znacznie bardziej skutecznie zaplanować termomodernizację budynku, uwzględniając właśnie te miejsca, którymi ucieka ciepło.

Dotąd, w trzynastu edycjach akcji, wykonano ponad 6 tysięcy pomiarów domów jednorodzinnych i przebadano 250 kamienic.

Podziel się:

Ostatnio dodane: