niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatni dzień Betlejem Poznańskiego

7 stycznia to ostatni dzień działalności Betlejem Poznańskiego na placu Wolności. Kto więc chce zrobić zakupy czy przejechać na karuzeli – musi się pospieszyć.

Świąteczny jarmark w Poznaniu w tym roku trwa wyjątkowo długo – zazwyczaj Betlejem kończyło się przed Bożym Narodzeniem – i cieszy się sporym powodzeniem. Na zainteresowanych nadal czeka kilkadziesiąt straganów wystawców z całej Europy, którzy oferują francuskie kosmetyki, litewskie wędliny, włoskie oliwki i wiele innych artykułów.

Cały czas oczywiście można się też tam napić grzanego wina. Najmłodsi z kolei będą mogli przejechać się na karuzeli z reniferami albo ze świątecznym pociągiem – albo też podziwiać widok z góry na z młyńskiego koła.

Anna Dorna, przedstawicielka organizatora, powiedziała Radiu Poznań, że frekwencja była zadowalająca, a według szacunków jarmark odwiedziło o około 20 proc. gości więcej niż rok temu, nie tylko przed Bożym Narodzeniem, ale i między świętami a Nowym Rokiem.

Betlejem trwało ponad 50 dni. W nocy z 7 na 8 stycznia rozpocznie się jego demontaż – poza młyńskim kołem, które będzie działało do 28 stycznia.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaPoznańOstatni dzień Betlejem Poznańskiego