Orkiestra Amadeus zagrała w Koziegłowach

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal fot. Sławek Wąchała

GOK Sokół oferuje mieszkańcom Koziegłów nie tylko muzykę popularną – ale sięga także po tę klasyczna, i to w wykonaniu z najwyższej półki. 17 grudnia w Koziegłowach wystąpiła Orkiestra Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Koncert nosił tytuł „Kobiety w muzyce klasycznej” i prezentował utwory wybitnych polskich kompozytorek z opracowaniami na orkiestrę smyczkową, a także utworów klasycznych, jak Antonína Dvořáka, ale w aranżacji Agnieszki Duczmal. Podczas koncertu melomani usłyszeli więc „Na wierchowej polanie” Barbary Kaszuby, Kwartet smyczkowy nr 12 F-dur op. 96 „Amerykański” Antonína Dvořáka w aranżacji A. Duczmal oraz „Orawę” Wojciecha Kilara.

Agnieszka Duczmal – założycielka, dyrektorka i dyrygentka Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus jest laureatką nagrody „Kobieta Świata” przyznanej pod patronatem UNESCO i prezydenta Włoch. Nagroda została przyznana za wybitne w skali światowej osiągnięcia na polu kultury, nauki i działalności społecznej. Jako pierwsza kobieta – dyrygent wystąpiła w mediolańskiej La Scali.

Źródło: mat. pras.