Zamek Cesarski fot. Sławek Wąchała

OK Poznań. Rusza Osobista Karta Poznańska. “To odpowiedź na oczekiwania poznanianek i poznaniaków”

Tańsze bilety, zniżki w sklepach i atrakcyjne vouchery. Osobista Karta Poznańska – OK Poznań – to zestaw zniżek, ulg i usług dla rozliczających podatki w Poznaniu. Ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

– To odpowiedź na oczekiwania poznanianek i poznaniaków – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim, którzy już rozliczają w Poznaniu swoje podatki. Z każdego złożonego tu PIT-a miasto dostaje ok. 48 proc. przychodu. Są to pieniądze, dzięki którym razem możemy zmieniać nasze miasto na lepsze. Wierzę, że Osobista Karta Poznańska przekona wszystkich, że rozliczanie podatku w swoim miejscu zamieszkania po prostu się opłaca.

Miasto Poznań podpisało z Grupą MTP umowę koncesji na utworzenie i prowadzenie tego systemu. Umowa została podpisana na 10 lat. System obejmuje przede wszystkim aplikację mobilną, którą już za kilka miesięcy będzie można pobrać na telefon oraz stronę internetową.

– OK Poznań korzysta z nowoczesnego i przyjaznego miejskiego komponentu informatycznego, który pozwoli w większości przypadków szybko i elektronicznie zweryfikować fakt rozliczania podatku w Poznaniu – podkreśla Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. – Zainstalowana aplikacja przeprowadzi użytkownika przez proces weryfikacji, a zastosowane rozwiązania IT uproszczą dostęp do zniżek i umożliwią intuicyjne wyszukiwanie treści dopasowanych do indywidualnych zainteresowań.

Ci, którzy wolą materialne karty – również będą mogli takie otrzymać w jednym z siedmiu Punktów Obsługi Klienta. Weryfikacja faktu rozliczania podatków w Poznaniu odbędzie się na miejscu. System będzie zawierał także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami, umożliwiając im korzystanie z niego na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Każdy użytkownik programu płacący podatki w Poznaniu otrzyma dostęp do wszystkich oferowanych zniżek.

Benefity podzielone będą na 8 grup: kultura, sztuka i rozrywka; sport i rekreacja; gastronomia; zdrowie; uroda; towary i usługi; edukacja; podróże.

W zależności od rodzaju benefitów w programie będą dostępne różne rodzaje zniżek. Mogą to być np. bezpłatne wejścia do obiektów nielimitowane w czasie lub limitowane w czasie np. raz do roku, 5 razy do roku, zniżki procentowe czy bezpłatne vouchery.

Miasto i Grupa MTP zakładają dynamiczny rozwój oferty w kolejnych latach.
– Wierzymy, że jest to możliwe, ponieważ program to doskonała możliwość pokazania swojej oferty wśród lokalnej społeczności – mówi Elżbieta Roeske, wiceprezes Zarządu Grupy MTP. – Zapraszamy do współpracy jednostki miejskie, miejscowych przedsiębiorców, podmioty komercyjne, stowarzyszenia i fundacje z Poznania, ale także z innych miast.

Źródło: MTP

4.5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze