Oficjalnie. Karlo Muhar odchodzi z Lecha Poznań

fot. lechpoznan.pl Przemysław Szyszka

Karlo Muhar opuści Lecha Poznań. Pomocnik pozytywnie przeszedł testy medyczne w CFR Cluj i to właśnie w tym klubie będzie kontynuował swoja karierę.

Od przyjścia do Lecha w 2019 roku Muhar rozegrał tylko 45 spotkań. Później był wypożyczany do kolejnych zespołów. W Poznaniu przy obecnej konkurencji jego szanse na grę byłyby minimalne.

Muhar jest wychowankiem Dynama Zagrzeb. Teoretycznie ma na swoim koncie mistrzostwo Chorwacji, chociaż wystąpił w pierwszym zespole tylko raz. Głównie grał w drugiej drużynie Dynama, gdzie zaliczył sporo występów. Następnie występował w Interze Zapresic i potem przyjechał do Poznania.

Miał być piłkarzem dobrym w defensywie, który jednocześnie potrafi podłączyć się do akcji ofensywnych. Wyszło… średnio. Pomocnik często był krytykowany przez kibiców „Kolejorza” za swoją grę. I chociaż miał lepsze momenty w Lechu, to klub wiosną 2021 wysłał go na wypożyczenie. Niewielu wtedy zapewne wierzyło, że Muhar faktycznie w Poznaniu dostanie szansę i tak też się stało. Po pierwszym wypożyczeniu nastąpiło kolejne…

Teraz zawodnik opuści „Kolejorza” już na dobre. Jego kolejnym zespołem będzie CFR Cluj, mistrz Rumunii.

Podziel się: