Lewobrzeżna Oczyszczalnia Ścieków fot. Aquanet

Oczyszczalnia ścieków ma awarię. Mieszkańcy narzekają na zapachy

Mieszkańcy bloków okolicy Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków przy ulicy Serbskiej narzekają od kilku dni na uciążliwe zapachy, których źródłem ma być oczyszczalnia. Aquanet przyznaje, że doszło tam do awarii jednego z osadników.

Nieprzyjemne zapachy dają się we znaki mieszkańcom od kilku dni i są bardzo intensywne, jak przyznają. W budynkach znajdujących się najbliżej oczyszczalni nie da wręcz otwierać okien, co przy pięknej wiosennej pogodzie jest sporą niedogodnością.

Jak się okazuje, w oczyszczalni doszło do awarii jednego z osadników wstępnych. Jak informuje Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka prasowa Aquanetu, w rozmowie z Radiem Poznań, z powodu awarii zbiornik trzeba było opróżnić i ręcznie usunąć z niego osad ze ścieków, by móc przystąpić do usuwania awarii. I stąd właśnie nieprzyjemne zapachy w okolicy, które znikną, gdy awaria zostanie usunięta.

Na to jednak trzeba będzie jeszcze kilka dni poczekać. Prace przy naprawie osadnika zaplanowano do końca miesiąca, a mogą potrwać kilka dni dłużej.