piątek, 23 lutego, 2024

Obywatelskie zatrzymanie w Pleszewie. Nietrzeźwy senior zatrzymany przez czujnego kierowcę

W Pleszewie doszło do obywatelskiego ujęcia 67-letniego kierowcy, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce 9 lutego i zakończyła się zatrzymaniem nietrzeźwego mężczyzny przez innego uczestnika ruchu. Za swoje postępowanie mężczyzna może teraz stanąć przed sądem i otrzymać karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło ponieważ, starszy mężczyzna, prowadząc samochód marki Fiat, nie przestrzegał podstawowych zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierowcy na skrzyżowaniu. Zaniepokojony 29-letni świadek incydentu, dostrzegając potencjalne zagrożenie, postanowił działać. Po krótkim pościgu, gdy 67-latek zatrzymał się przy jednym ze sklepów, młodszy kierowca zabrał mu kluczyki i zawiadomił lokalne służby.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze policji z Pleszewa przeprowadzili badanie stanu trzeźwości u starszego kierowcy, które wykazało poziom blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o odpowiedzialności karnoprawnej 67-latka.

Źródło: policja.pl
Strona głównaPleszewObywatelskie zatrzymanie w Pleszewie. Nietrzeźwy senior zatrzymany przez czujnego kierowcę