Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w zakładzie karnym. Modlili się pracownicy i osadzeni

Nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, ZK Gębarzewo fot. Archidiecezja Gnieźnieńska

Pracownicy Zakładu Karnego w Gębarzewie oraz osadzeni 13 stycznia mieli okazję pomodlić się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, który podczas swojej podróży po archidiecezji gnieźnieńskiej odwiedził także więzienie.

Jak informuje archidiecezja, obraz 13 stycznia opuścił Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i w drodze do domu sióstr pallotynek w Gnieźnie odwiedził Zakład Karny w Gębarzewie, gdzie z honorami powitali go pracownicy, a także kapelan ks. Piotr Dworek.

Przybycie obrazu rozpoczęło się od krótkiej prelekcji dla pracowników, po której oni sami, a także osadzeni, przyprowadzani kolejno oddziałami, mogli pomodlić się przed obrazem.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej od kwietnia 2022 roku gości w archidieceji gnieźnieńskiej, jak informuje portal „gniezno24”. Jest wydarzeniem dla każdej parafii, w której gości, wszędzie witają go wierni modlący się do obrazu ze specjalnymi intencjami. Do 31 stycznia Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej znajdować się będzie w domu sióstr pallotynek przy ul. Hożej, później odwiedzi parafie dwóch ostatnich dekanatów gnieźnieńskich, a jego pożegnanie będzie miało miejsce 19 lutego o 15.00 w katedrze gnieźnieńskiej z udziałem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: