zatrzymany fot. policja
Wymuszenie rozbójnicze, próba ucieczki po rozboju i wymiana strzałów z policjantami na stacji benzynowej w Skokach. Trzej policjanci odnieśli obrażenia, ale sprawcy wymuszenia zostali zatrzymani.

Jak informuje policja, 17 czerwca trzej mężczyźni przyjechali do Rogoźna i groźbami użycia broni zmusili znajomego jednego z nich do oddania im sporej kwoty pieniędzy.

Sprawcy odjechali z pieniędzmi, a okradziony powiadomił o sprawie policję, która zaczęła poszukiwania trzech mężczyzn poruszających się citroenem. Znaleźli ich na stacji benzynowej w Skokach, ale w samochodzie był tylko jeden mężczyzna. Policjanci wezwali go do zatrzymania, jednak ten zamiast się zatrzymać, gwałtownie ruszył samochodem i próbował przejechać jednego z policjantów. Funkcjonariusz oddał strzały w koła samochodu, czym uniemożliwił sprawcy dalszą jazdę. Strzały na szczęście były oddane w sporej odległości od dystrybutorów paliwa.

Podczas akcji zatrzymania podejrzanego obrażenia odniosło trzech funkcjonariuszy i wszyscy trafili do szpitala.

Po kilku godzinach policjanci zatrzymali też pozostałych sprawców wymuszenia rozbójniczego. Okazało się, że mają 16 i 19 lat. Policja zatrzymała ich w domach, nieletni został przekazany do policyjnej izby dziecka.

Teraz sprawą zajmie się sąd.

KWP