Narkotyki fot. policja

Oborniki: Jechał nie mając uprawnień do kierowania samochodem. I z narkotykami

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się znalezieniem przez policjantów narkotyków i zatrzymaniem ich posiadaczy.

12 stycznia około północy policjanci patrolujący miasto Oborniki zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył. Policjantów zaciekawiła reakcja kierowcy i postanowili go o to spytać. Zatrzymali więc samochód marki Fiat Palio do „rutynowej” kontroli drogowej.

I okazało się, że kierowca ma dobre powody, żeby przyspieszać na widok policji. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili w plecaku należącym do kierowcy metalową puszkę, a w niej woreczki strunowe i reklamówkę z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 160 gram netto i 1 tabletkę extazy.

Woreczek z amfetaminą znaleziono również u pasażera samochodu.Co więcej, okazało się, że kierowca samochodu nie ma żadnych uprawnień do kierowania autem, a samochód – nie ma aktualnego przeglądu technicznego.

Kierujący 31-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego i jego pasażer 31-letni mieszkaniec gminy Obornik trafili do policyjnego aresztu. Pojazd został zabezpieczony na parking policyjny. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze