Nożownik zaatakował i zranił młodego mężczyznę w Poznaniu. Jest poszukiwany

policja fot. Sławek Wąchała

Policja szuka sprawcy ataku na młodego mężczyznę, do którego doszło na osiedlu Przyjaźni 22 w Poznaniu. Ofiara odniosła poważne rany wymagające interwencji chirurgicznej, jest w szpitalu. Funkcjonariusze apelują o pomoc do ewentualnych świadków.

Atak miał miejsce 19 grudnia przed godziną 13.00, przy wiacie śmietnikowej przy bloku nr 22. Nieznany sprawca zaatakował przechodzącego młodego mężczyznę i zadał mu kilka ran kłutych. Ranny został znaleziony o godzinie 13.00 i przewieziony do szpitala. Trzy rany szyi i brzucha okazały się tak poważne, że mężczyzna musiał przejść operację.

Jak informuje Radio Poznań, mężczyzna został przesłuchany przez policję 21 grudnia, gdy tylko jego stan po operacji poprawił się na tyle, by można było z nim porozmawiać. Jego stan jest poważny, ale stabilny. Wiadomo już, że napastnik działał bardzo szybko, a napad prawdopodobnie miał charakter rabunkowy, jak przypuszcza Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli osiedlowy monitoring, przesłuchali także mężczyznę, który znalazł rannego i apelują do osób, które 19 grudnia między 12.00 a 13.00 znajdowały się w tej okolicy i zauważyły coś istotnego, by zgłaszały się na policję. Ich zeznania mogą pomóc policji ustalić rysopis napastnika.

Podziel się:

Ostatnio dodane: