Nowy zawodnik w Warcie Poznań. Podpisał dwuletni kontrakt

Jakub Bartkowski Fot. Klaudia Berda, Warta Poznań

Jakub Bartkowski, 31-letni obrońca, został zawodnikiem Warty Poznań na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał umowę z Lechią Gdańsk. Umowa z Wartą Poznań obowiązuje do końca sezonu 2024/25.

Jakub Bartkowski urodził się 7 listopada 1991 roku. Ma 182 cm i waży 74 kg. To łodzianin, zadebiutował w ekstraklasie latem 2011 roku, jako 19-letni zawodnik Widzewa Łódź. Potem występował jeszcze w Wiśle Kraków, Pogoni Szczecin, a ostatnie pół roku spędził w Lechii Gdańsk. Jego umowa z Lechią obowiązywała do czerwca 2025 roku, ale została rozwiązana i dlatego piłkarz, jako wolny zawodnik, mógł podpisać umowę z Wartą.

W ostatnim sezonie zanotował 30 występów w PKO Bank Polski Ekstraklasie: 14 w Pogoni Szczecin w rundzie jesiennej, gdzie zdobył dwie bramki w meczach z KR Reykjavik w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy i przeciwko Legii Warszawa – oraz 16 wiosną w Lechii Gdańsk, gdzie zdobył gola w meczu Lechii z Cracovią.

– Po odejściu Jana Grzesika szukaliśmy zawodnika na pozycję wahadłowego i chcieliśmy, żeby jego następca był równie jakościowym piłkarzem – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego w poznańskim klubie. – Kiedy tylko możemy, staramy się sięgać po Polaków, więc nietrudno się domyślić, że sprowadzenie Kuby było naszym priorytetem. Jakub Bartkowski jest znany z tego, że świetnie broni, dobrze “czyta” grę i jest skuteczny w grze w powietrzu. Naturalnie jego miejsce jest z prawej strony boiska, ale dzięki swojemu rozumieniu gry daje nam też opcję ustawienia go jako jednego z trzech środkowych obrońców.

Przed podpisaniem kontraktu Jakub Bartkowski przeszedł testy medyczne w klinice Rehasport i już 6 lipca dołączył do drużyny, która przebywa na obozie przygotowawczym w Grodzisku Wielkopolskim.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i gotowy do tego, żeby pomóc drużynie – mówi zawodnik. – Na rozmowy o celach na ten sezon pewnie przyjdzie jeszcze czas, ale chcę dobrze prezentować się indywidualnie, a dając tzw. liczby mieć swój udział w tym, żebyśmy realizowali wyznaczone cele. Z obecnej kadry znam Michała Kopczyńskiego. To jeszcze dawna historia z Wigier Suwałki, a nieco świeższa to Maciek Żurawski i Jędrek Grobelny, z którymi poznaliśmy się w Pogoni Szczecin. Do tego dochodzą znajomości boiskowe, więc żadnego problemu z aklimatyzacją nie będzie. W ostatnich klubach byłem podstawowym zawodnikiem i uzbierałem już trochę występów w lidze, więc postaram się wykorzystać swoje doświadczenie, żeby pomóc drużynie. Oczywiście moja rola będzie zależała od trenera i tego, jak będzie mnie widział w zespole, ale jestem gotowy do tego, żeby podjąć rękawicę i walczyć o miejsce w składzie.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: