Nowy Tomyśl: Ukraiński kierowca busa znaleziony. Już usłyszał zarzuty

A2, nielegalni imigranci fot. policja

Policjanci zatrzymali 24-letniego Ukraińca Vasyla R., który przewoził busem 18 imigrantów autostradą A2. Mężczyzna usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy i spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, że wczoraj bus przewrócił się na bok na autostradzie, a cztery osoby z powodu wypadku odniosły obrażenia i trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie były poważne i dziś w szpitalu jest już tylko jeden z imigrantów.

Kierowca uciekł po wypadku wraz z jednym z imigrantów, jednak został już zatrzymany przez policjantów. Jak poinformował Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, mężczyzna został już przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do organizowania nielegalnego przekraczania granicy, jednak zaprzeczył, że to on spowodował wypadek. Twierdzi, że inny samochód zajechał mu drogę i to było przyczyną przewrócenia się busa.

Prokuratura zamierza złożyć do sądu wniosek o areszt dla 24-letniego Ukraińca, bo nie ma stałego pobytu w Polsce, a jego zeznania nie zgadzają się z ustaleniami śledczych.

Policja ustaliła także, że wśród imigrantów 14 osób to obywatele Iraku, a 2 – Turcji. Teraz trwa wyjaśnianie, jaką drogą dotarli do Polski, bo to pomoże nie tylko zamknąć kolejny szlak przemytniczy, ale też zidentyfikować osoby, które wspólnie z 24-letnim Ukraińcem organizowały nielegalne przewozy imigrantów. Polska była tylko krajem tranzytowym, jak to już ustalili policjanci. Regularne transporty kursowały do Niemiec.

Co dalej z zatrzymanymi imigrantami? Na razie jeszcze trwają ich przesłuchania w komendzie w Nowym Tomyślu. Dopiero po ich zakończeniu zostaną podjęte decyzje, co będzie z nimi dalej.

Źródło: Radio Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978