Nowy Tomyśl: Trwają poszukiwania pasażerów busa, który przewrócił się na A2

A2, nielegalni imigranci fot. policja

Pasażerowie, których udało się zatrzymać, są przesłuchiwani. Cztery osoby są w szpitalu. Policja nadal szuka kierowcy i jednego pasażera. Jak udało się ustalić , busem podróżowało 18 obcokrajowców.

18 obcokrajowców nielegalnie usiłowało wczoraj dostać się busem przez Polskę do Niemiec. Wszyscy siedzieli stłoczeni w części do przewozu towaru. Jednak podczas jazdy, wczoraj po godzinie 10.00, doszło do wypadku.
„Dostawczy mercedes na czeskich nr wywrócił się na A2 pod Nowym Tomyślem” – poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – „W części towarowej jechało kilkunastu obcokrajowców. Kierowca i jeden pasażer uciekli. Akcja policji i służb trwa”.

Czterej pasażerowie busa odnieśli obrażenia na tyle poważne, że trzeba ich było przetransportować do szpitala. Kilku pasażerom udało się uciec, resztę zatrzymała policja. Nadal trwają poszukiwania jednego z pasażerów i kierowcy busa.

Nielegalni imigranci są obecnie przesłuchiwani, co nastręcza sporo trudności. Część z nich to Turcy i Irakijczycy, przynajmniej takimi dokumentami się posługują. Wiadomo, że kierowca był obywatelem Ukrainy, mimo że samochód, którym jechali, miał czeską rejestrację.

Jednak spora grupa nie ma w ogóle żadnych dokumentów. Dodając do tego kłopoty językowe ustalenie, jak dostali się do Polski i dokąd chcieli jechać – nie jest łatwym zadaniem.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978