Nowy sprzęt wjechał do szpitala im. Strusia. „Dostawa musiała odbyć się przy użyciu specjalistycznego dźwigu”

Transport rezonansu magnetycznego fot. Szpital Miejski im. J. Strusia

Waży 7, 5 tony, więc jego wniesienie i montaż w szpitalu było wyjątkowo trudnym zadaniem. Na szczęście „Operacja pod hasłem „rezonans magnetyczny” zakończona sukcesem!” – jak poinformował szpital im. Strusia na swoim profilu społecznościowym.

Szpital im. J. Strusia został pierwszą miejską placówką w Polsce, która ma dostęp do autoryzowanego robota chirurgicznego da Vinci czwartej generacji – ale kupno robota chirurgicznego da Vinci to była tylko część projektu. Oprócz niego szpital otrzymał także nowoczesny rezonans, a całość projektu jest warta ponad 25 mln zł, w tym ponad 21 mln zł to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej, jakie szpital otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a 3,75 mln zł – ze strony miasta.

Robot pracuje w szpitalu już od ponad tygodnia – pierwsi dwaj pacjenci zostali zoperowani 7 kwietnia, a trzeci p 8 kwietnia. Wszyscy zostali wcześniej zakwalifikowani do usunięcia prostaty w asyście medycznego robota da Vinci.

Teraz przyszedł czas na dostarczenie rezonansu, a nie było to łatwe zadanie, bo sprzęt jest nie tylko duży, ale jeszcze przy tym sporo waży – bo aż 7,5 tony. Jednak 15 kwietnia operację transportu rezonansu magnetycznego doprowadzono do końca.

„To była wyjątkowa operacja zarówno pod względem logistycznym jak i technicznym. Do pracowni wstawiono ważący 7,5 tony ‼ nowy rezonans magnetyczny” – poinformował szpital na swoim profilu na Facebooku. – „Ze względu na gabaryt oraz wagę magnesu dostawa musiała odbyć się przy użyciu specjalistycznego dźwigu, który przeniósł urządzenie bezpośrednio do pracowni przez specjalnie przygotowany w tym celu otwór w ścianie”.

Operacja odbyła się pomyślnie i teraz trwa montaż urządzenia w miejscu docelowym – i przywracanie pracowni pierwotnego stanu, przed wybiciem otworu w ścianie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: