Rafał Trzaskowski fot. UMWarszawy

Nowy sondaż: Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski?

Nadal potrzebna będzie druga tura, żeby rozstrzygnąć wybory, ale Andrzej Duda powinien się zacząć bać. Jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim znów się zmniejszyła.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu” wybory prezydenckie wygrywa Andrzej Duda. Ale niezbędna do tego okaże się druga tura.

W pierwszej turze wyborów Andrzej Duda może liczyć na 43,76 proc. głosów i to najlepszy wynik wśród kandydatów. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski (16,54 proc.), Szymon Hołownia (15,88 proc.), Władysław Kosiniak Kamysz (9,73 proc.), Krzysztof Bosak (6,45 proc.) i Robert Biedroń (5,51 proc.).

Pozostali kandydaci uzyskali mniej niż 1 proc. głosów: Paweł Tanajno 0,82 proc., Marek Jakubiak 0,8 proc., Mirosław Piotrowski 0,43 proc., a Stanisław Żółtek 0,08 proc.

Wszystko wskazuje więc na to, że to właśnie z Rafałem Trzaskowskim Andrzej Duda musiałby się zmierzyć w drugiej turze. Ale tu już nie będzie tak łatwo. Sondaż wskazuje, że Andrzej Duda może liczyć na 53 proc. głosów Polaków – ale Rafał Trzaskowski na niewiele mniej, bo 47 proc. A przecież dopiero od 15 maja jest oficjalnym kandydatem na stanowisko prezydenta RP i nawet nie ma jeszcze zebranych podpisów, by mógł formalnie kandydować.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
gregor
gregor

kto glosuje na tego notariusza ,wiecie czemu rapowal z tabletu ,bo kartke jak zwykle by podpisal ,przeciez to napompowany aktor ,prezydent jednej parti ,ukladow z nowogrodzkiej ,ludzie przebudzcie sie bo bedzie za pozno ,bedziemy czekac lata ,no prawdziwy demokratyczny rzad ,te pare srebnikow co rzucil rzad a sam zagarnia milijony ,majatki przepisane na zony ,trzeba uruchomic myslenie