Nowy inwestor w Wielkopolsce. „To kolejne miejsca pracy”

inwestycja Gühring fot. UM Kalisz

Na terenie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej swój zakład serwisowania i regeneracji narzędzi wybuduje niemiecka firma Gühring. „Nowe firmy to kolejne miejsca pracy dla kaliszan i mieszkańców okolicznych miejscowości” – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Gühring to jeden ze światowych liderów w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem. W Kaliszu firma zamierza także prowadzić szkolenia oraz usługi doradcze w zakresie obróbki skrawaniem. Jak informuje Urząd Miasta Kalisza, inwestor wybrał to miasto ze względu na lokalizację w niewielkiej odległości od dużych rynków zbytu, a także z uwagi na bardzo dobrą współpracę firmy z kaliskimi szkołami zawodowymi i Akademią Kaliską.

Zdaniem prezydenta Krystiana Kinastowskiego ta inwestycja potwierdza atrakcyjność Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej oraz skuteczność miasta w pozyskiwaniu nowych inwestorów.

– To kolejna ważna dla miasta inwestycja – mówił prezydent. – Cieszę się, że nasze starania, aby rozwijać ofertę terenów inwestycyjnych, przynoszą efekty, bo nowe firmy to kolejne miejsca pracy dla kaliszan i mieszkańców okolicznych miejscowości. W ostatnich latach w rejonie ulic Rozwojowej, Inwestorskiej i Batalionów Chłopskich inwestorzy zakupili blisko 20 ha terenów inwestycyjnych. To pokazuje, że Kalisz jest dla przedsiębiorców atrakcyjnym miastem.

Gühring zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników na całym świecie, a swoje zakłady ma w 48 krajach, w tym także w Polsce. Kalisz będzie kolejną lokalizacją tej firmy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: