Nowy chodnik na ulicy Dobrej

W poniedziałek, 5 listopada odbył się odbiór techniczny wyremontowanego chodnika na ulicy Dobrej. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele Rady Osiedla Ogrody: Eugeniusz Kempa – przewodniczący rady osiedla oraz Tomasz Robaczyk.

– To był kolejny pracowity rok dla naszej rady. Zakończył się remont chodnika po północnej stronie ulicy Nowina na odcinku od ulicy Radosnej w kierunku ulicy Polskiej. Był to ostatni niewyremontowany fragment chodnika na ulicy. Teraz nasze sąsiadki mogą iść nawet w szpilkach na przystanki komunikacji miejskiej, do kościoła, na cmentarz – powiedział Tomasz Robaczyk.

Również nieopodal, na ulicy Szpitalnej, trwa remont chodnika. Roboty są prowadzone po północnej stronie ulicy pomiędzy Nowiną a bramą cmentarza. Na ulicy Dobrej został wyremontowany chodnik po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Nowina do końca posesji nr 9.

– Na tyle starczyło nam środków w tym roku. Podjęliśmy już uchwałę o dokończeniu remontu w przyszłym roku – powiedział Eugeniusz Kempa. Przewodniczący Rady Osiedla Ogrody dodał również, że jest bardzo zadowolony z prowadzonych prac na Szamotulskiej – Rada Osiedla Ogrody sfinansowała dokumentację projektową. Zostaną tu wyremontowane chodniki, miejsca postojowe, powstaną udogodnienia dla rowerzystów – podsumował.

Na ulicy Nałkowskiej zostały wyremontowane jezdnia i chodniki (roboty ZDM i dewelopera), a na Botanicznej ZDM realizuje miejsca postojowe.

Koszt remontu chodnika na ulicy Dobrej wyniósł ponad 74 tysiące złotych.

Autor: ZDM

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Nowy chodnik na ulicy Dobrej

TenPoznań - partnerzy

Profil osób współpracujących z portalem TenPoznan.pl