A. Szłapka, M. Kidawa-Błońska fot. Nowoczesna

Nowoczesna popiera Małgorzatę Kidawę-Błońską

Władze partii podjęły decyzję o udzieleniu poparcia marszałek Małgorzacie Kidawie-Błońskiej w wyborach prezydenckich – podał oficjalnie poseł Adam Szłapka, szef Nowoczesnej.

“Małgorzata Kidawa-Błońska to kandydatka z ogromnym doświadczeniem, to kandydatka dialogu, to kandydatka o wielkiej wrażliwości społecznej, takiej której potrzebuje Polska. Będziemy ją mocno wspierać podczas wyborów prezydenckich. Jako Nowoczesna aktywnie zaangażujemy się w kampanię wyborczą. Chcemy wnieść do niej naszą energię, kreatywność i pracowitość, z której nasi posłowie i działacze samorządowi są dobrze znani” – wyjaśnia poseł w komunikacie opublikowanym 11 stycznia.

Szef Nowoczesnej i Małgorzata Kidawa-Błońska podpisali też „Kontrakt na rzecz Nowoczesnej Polski”, w którym wspólnie deklarują walkę w obszarach, które są dla Nowoczesnej jako formacji liberalnej bardzo ważne. To:
– uwolnienie przedsiębiorczości Polek i Polaków
– osiągnięcie neutralności klimatycznej Polski do roku 2050
– zapewnienie równych praw i szans niezależnie od płci, orientacji seksualnej, niepełnosprawności, wieku
– naprawy instytucji państwa i przywrócenia go obywatelom
– lepsza edukacji oraz lepsza opieki dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Zarówno w trakcie kampanii, jak i po wygranych wyborach zamierzają tak projektować swoje działania, żeby te postulaty wspólnie zrealizować.

Nowoczesna, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze