Nowe nawierzchnie na Ratajach w Poznaniu. I koniec remontowych utrudnień

nowa nawierzchnia Inflancka fot. ZDM

Nowy chodnik i przystanek przy ul. Orlej oraz nowa nawierzchnia ulicy Inflanckiej – zakończył się remont ulicy, podczas którego została wymieniona zniszczona nawierzchnia. Prace były prowadzone pomiędzy skrzyżowaniami z Pawią i Piłsudskiego.

Remont rozpoczął się w ostatnich dniach maja i polegał na zerwaniu starej oraz położenie nowej nawierzchni, a także montażu nowych krawężników. Remont został już zakończony i znacznie poprawił bezpieczeństwo w tym rejonie. Do wykonania zostały jeszcze prace wykończeniowe i malowanie oznakowania, ale kierowcy mogą już bez problemu przejechać tą ulicą.

Z kolei remont chodnika na ul. Orlej prowadzony jest etapami od kilku lat – w tym roku nowa nawierzchnia układana była po wschodniej stronie ulicy, przy wjeździe na os Bohaterów II Wojny Światowej i przystanku autobusowym. W trakcie prac została wykonana także nowa platforma przystanku, a z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku będą tu zamontowane specjalne maty. Tu także do wykonania zostały jedynie drobne prace malarskie. Koszt prac wyniósł 137 tys. złotych z budżetu Rady Osiedla Rataje.

Podziel się: