Nowe inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu – na co zwrócić uwagę?

Szukasz nowego mieszkania? Poznań oferuje dziś wiele możliwości wyboru takiego nowego M, w którym będzie ci się żyło naprawdę komfortowo. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania deweloperskiego?

Turyści przyjeżdżają do Poznania najczęściej po to, by zobaczyć słynne koziołki na wieży ratusza, zjeść lokalne pyry z gzikiem i zwiedzić zabytkowe uliczki Starego Miasta. Jednak kto szuka w mieście nad Wartą nowego mieszkania, nie powinien ograniczać się do ścisłego centrum. W Śródmieściu dominują urokliwe kamienice podziwiane z uwagi na piękną architekturę. To, co jednak cieszy oko z zewnątrz, niekoniecznie sprawdza się w życiu codziennym. W starym budownictwie odczuwalny jest, chociażby, brak wind umożliwiających komfortowe przemieszczanie się na wyższe piętra. Irytują niewielkie balkony a czasem ich brak. Ograniczone są również możliwości zaaranżowania wnętrz zgodnie z własnym pomysłem, a koszty remontów bywają nieopłacalne.

Zyskaj więcej możliwości

Zupełnie inne możliwości daje w tym zakresie rynek pierwotny. Poznań pod względem liczby realizowanych inwestycji oraz nowych mieszkań oddawanych do użytkowania, znajduje się w ścisłej czołówce wśród polskich aglomeracji. Również osobom, które chcą po prostu zainwestować w mieszkania deweloperskie, Poznań daje wiele możliwości atrakcyjnego ulokowania kapitału w nieruchomości. W ostatnich latach poznaniacy najczęściej decydują się na mieszkania 2- i 3-pokojowe w przedziale metraży od 40 do 60 mkw. Tak wynika ze statystyk Grupy Murapol, która w ciągu ostatnich lat zrealizowała w tym mieście kilka wieloetapowych inwestycji, jak Nowe Winogrady czy Nowy Poznań. Deweloper ze swoją kolejną inwestycją zawędrował do dzielnicy Rataje.

Zwróć uwagę na lokalizację

To właśnie takie dzielnice jak Rataje czy Chartowo – położone w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia, cieszą się dziś największym zainteresowaniem osób szukających mieszkania. Osiedla powstające w pobliżu Jeziora Maltańskiego czy terenów rekreacyjnych nad Wartą, przyciągają zwłaszcza singli, pary oraz młode rodziny z dziećmi. Lokalizacja gwarantuje też komfortową codzienność. Dla aktywnych kluczowe znaczenie ma duża liczba parków i miejsc rekreacji. Dzięki temu jest gdzie wybrać się na spacer, jogging czy urządzić rodzinną wycieczkę rowerową. Chociażby nad jeziorem Malta można atrakcyjnie spędzić cały weekend, bez konieczności wyjeżdżania za miasto. W zimie dużą popularnością cieszy się funkcjonujący ośrodek narciarski położony niemal w centrum miasta.

Balkon, taras, parking, czyli co zwiększa atrakcyjność nowego mieszkania

W dzisiejszych czasach szczególną uwagę przy wyborze samego mieszkania odgrywa jego układ i funkcjonalność projektu. Warto przeanalizować czy np. pozwala wygospodarować miejsce na stworzenie przestrzeni home office. Nie bez znaczenia dla klientów deweloperów jest też możliwość wypoczynku w domowym zaciszu. Taki komfort dają przynależące do mieszkania ogródek czy taras. Kawałek zieleni w środku miasta lub możliwość wypicia porannej kawy na balkonie z ładnym widokiem, z pewnością zwiększają atrakcyjność mieszkania. Warto też pomyśleć, gdzie będziemy parkować swój samochód. Dziś, gdy na jedną rodzinę przypada średnio więcej niż jedno auto, posiadanie indywidualnego miejsca parkingowego często bywa priorytetową potrzebą.

Innowacje w nowych mieszkaniach

„Poznań miasto know-how” tak przez wiele lat brzmiał oficjalny slogan reklamowy stolicy Wielkopolski. Miasto pod względem innowacyjności zajmuje rokrocznie wysokie miejsca w rankingach, m.in. zestawieniu Forbes’a[1]. Zamiłowanie do nowoczesności widać też wśród klientów na rynku mieszkaniowym w Poznaniu. Popularnością cieszą się wśród kupujących oferty nowych mieszkań wyposażonych w nowoczesne technologie jak smart home. Możliwość sterowanie za pomocą smartfona oświetleniem, ogrzewaniem czy elektrycznością staje się jednym z ważniejszych kryteriów wyboru mieszkania od dewelopera w Poznaniu. Nic dziwnego, bo idzie z tym nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo (możliwość zdalnego zamknięcia zaworów czy wyłączenia instalacji elektrycznej) oraz oszczędność na wysokości rachunków. W poznańskich osiedlach deweloperskich nie brak też takich nowinek technologicznych jak pakiet antysmogowy. Mieszkańcy osiedli Murapol Nowe Miasto czy Osiedla Malta w standardzie wyposażenia lokali otrzymują system wbudowanych w nawiewniki okien filtrów, gwarantujących ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, kurzem czy owadami.

[1] „Jak wymyślić nowe miasto. Najbardziej innowacyjne miasta 2019”, Forbes.pl

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze