Nowe autobusy MPK już wyjechały na trasy!

autobus Mercedes-Benz Conecto G fot. MPK

Do stolicy Wielkopolski dotarły pierwsze zamówione autobusy marki Mercedes-Benz Conecto G. Trwają już szkolenia kierowców i pracowników technicznych w zakresie ich obsługi, a wkrótce mercedesy wyjadą na poznańskie ulice. Docelowo przyjedzie do Poznania 20 sztuk pojazdów tej marki.

– To pierwsze przegubowe autobusy z gwiazdą w taborze MPK Poznań – mówi Krzysztof Dostatni, prezes zarządu MPK Poznań. – Zależy nam, jako przedsiębiorstwu, na utrzymaniu określonego standardu floty, stąd inwestycje w nowe pojazdy. Te zakupy oznaczają dla pasażerów większy komfort podróżowania, dla kierowców lepsze warunki pracy, a dla wszystkich większą niezawodność taboru i czystsze powietrze. Autobusy Conecto G zastąpią bowiem wycofywane z ruchu liniowego, ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin. Norma spalin w przypadku Conecto G to Euro VI.

Nowe autobusy są niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim, wyposażone w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, a także porty USB, dzięki którym można naładować urządzenia mobilne.

– Mercedes-Benz Conecto G to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe – mówi Artur Konarski, prezes zarządu Daimler Buses Polska (dawniej EvoBus Polska). – Jestem przekonany, że te nowoczesne, bezpieczne i ekonomiczne pojazdy dobrze będą służyć poznańskiemu przewoźnikowi i jego pasażerom.

Nowe Mercedesy-Benz Conecto G już kursują po poznańskich ulicach – można je zobaczyć między innymi na linii 164. Każdym będzie mogło podróżować prawie 140 pasażerów, w tym 40 osób na miejscach siedzących.

Podziel się: