Nowa koalicja przed wyborami do europarlamentu

Dwa eurosceptyczne ugrupowania – Ruch Narodowy oraz Wolność postanowiły połączyć siły przed nadchodzącymi wyborami do europarlamentu. Nowa koalicja ma być jedyną alternatywą dla osób eurosceptycznych.

– Nie zawsze jesteśmy zgodni, ale łączy nas jeden cel – wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. Wystawimy jedną listę osób o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Interes Rzeczpospolitej Polskiej jest dla nas najważniejszy – stwierdzili przedstawiciele obu partii w oficjalnym komunikacie.

Koalicja zakłada wspólny start obu ugrupowań w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się wiosną 2019 roku (23-26 maja).

– Koalicja jest na poziomie ogólnopolskim, więc będzie funkcjonować również w Poznaniu. Szczegóły będą w najbliższym czasie ustalane. Wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej – powiedział Jakub Mierzejewski, szef poznańskiej Wolności.

A poproszony o swój komentarz na temat nowej koalicji dodał: – Moim zdaniem koalicja z Ruchem Narodowym to dobry pomysł. W wyborach do Parlamentu Europejskiego spór dotyczy tylko jednej kwestii – jesteś za Unią Europejską lub przeciw. Zarówno Wolność jak i RN są ugrupowaniami uniosceptycznymi, więc zabiegamy o podobny elektorat. Idąc osobno osłabialibyśmy nasze szanse na wejście do europarlamentu.