Nowa fabryka w Wielkopolsce. Zatrudni 200 osób

pojazd ciężarowy Gralion fot. UM Piła

W Pile powstaje fabryka, w której będą produkowane pojazdy ciężarowe Gralion z pełną homologacją Euro6 w wersji 4×4 i 6×6, jak poinformował z dumą Piotr Głowski, prezydent Piły. Inwestycję nadzoruje Ministerstwo Rozwoju i Technologii RP oraz sam minister Grzegorz Piechowak.

Jak podaje pilski magistrat, inwestorem jest firma Hilltech Truck Sp. z o.o., a sama fabryka zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pojazdy w 80 proc. będą produkowane w Polsce.
– Ojczyzną aut jest włoska fabryka Tekne – mówi Wojciech Maślany, prezes Hilltech Truck. – Współpraca, którą nawiązaliśmy z włoskim przemysłem, pozwoli nam na polskim rynku być konkurencyjnym cenowo, a jednocześnie uniezależnić się od zagranicznych dostawców i narzucanego przez nich czasu oczekiwania na gotowe podwozia.

Prezydenta Głowskiego najbardziej cieszy fakt, że w Pile przybędzie 200 miejsc pracy.
– Zmieniamy nasze miasto codziennie. A to kolejna inwestycja, nad którą pracowaliśmy z wieloma partnerami w ostatnich miesiącach i która będzie znacząca dla rozwoju – mówił prezydent Głowski. – Po pierwsze cieszy to, że jesteśmy terenem atrakcyjnym dla inwestorów, po drugie nowy zakład w mieście to docelowo około 200 miejsc pracy i pole do rozwoju dla mieszkańców.

W fabryce montowane będą dwa typy podwozi Gralion 244 oraz Gralion 266, czyli podwozia terenowe wykorzystywane głównie do zabudowy samochodów z przeznaczeniem specjalnym, np. wozów strażackich, karetek czy pojazdów służby celnej. Będą to pojazdy ciężarowe Gralion z pełną homologacją Euro6 w wersji 4×4 i 6×6 – a warto dodać, że ostatnimi tego rodzaju pojazdami produkowanymi w Polsce były samochody marki Star. Pierwsze podwozia mają być gotowe już w sierpniu tego roku.

Podziel się: