czwartek, 29 lutego, 2024

Nocne opady śniegu. Kierowcy narzekali, ZDM zapewniał, że odśnieża

W nocy w Poznaniu spadł śnieg i na drogach zrobiło się ślisko. Kierowcy narzekali na nieodśnieżone ulice – Zarząd Dróg Miejskich przypominał, że odśnieżanie zaczyna się od dróg o znaczeniu strategicznym.

Służby odnotowały 29 listopada, po godzinie 22.00, kilka zdarzeń drogowych spowodowanych trudnymi warunkami drogowymi – na szczęście były to tylko kolizje, w których nikt nie ucierpiał. Jednak kierowcy narzekali, że stan poznańskich ulic pozostawiał wiele do życzenia. Padał śnieg – a na ulicach nie było widać pługów i piaskarek.

Zarząd Dróg Miejskich jednak około 22.00 poinformował, że odśnieżanie poznańskich ulic trwa, a pługopiaskarki i pługi wyjechały na ulice. Jednak kierowcy powinni pamiętać, że sprzęt najpierw odśnieża drogi o znaczeniu strategicznym.

“Tradycyjnie już przypominamy, że: działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych” – przypomina ZDM. – “Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności. O tym, jakie prowadzone są działania, można przeczytać na naszej stronie w zakładce Akcja Zima”.

ZDM przypomina także, że mieszkańcy mogą sami zgłaszać uwagi dotyczące zimowego utrzymania ulic. Są one przyjmowane telefonicznie i mailowo także w dni wolne od pracy, a szczegóły znajdują się na stronie ZDM.

Strona głównaPoznańNocne opady śniegu. Kierowcy narzekali, ZDM zapewniał, że odśnieża