Nocne działania poznańskich strażników miejskich. Kontrolowali Stare Miasto

kontrole straż miejska fot. SMMP

37 mandatów, 8 wezwań, przepełnione kosze na śmieci i przestrzeganie uchwały „hałasowej” – strażnicy miejscy w nocy z 19 na 20 maja skontrolowali Stary Rynek i przyległe ulice.

Kontrole trwały od godziny 19.00 do 3.00 nad ranem. Strażnicy sprawdzali, czy parkowanie na ulicach przyległych do płyty Starego Rynku odbywa się zgodnie z przepisami, w parku im. J.H. Dąbrowskiego i na ulicy Półwiejskiej zwrócili uwagę na picie alkoholu, a w całym rejonie – na przestrzeganie zasad uchwały „hałasowej”.

„W wyniku przeprowadzonych działań: w związku z nieprawidłowym parkowaniem funkcjonariusze nałożyli 37 mandatów karnych, pouczyli jedną osobę i wystawili 8 wezwań” – informują strażnicy miejscy. – Przekazali uwagi do firm sprzątających dotyczące przepełnionych koszy na śmieci”.

Z kolei za picie alkoholu w parku strażnicy nałożyli 3 mandaty karne, a także przeprowadzili rozmowę z pracownikami ochrony – zwrócili im uwagę na brak czytelności tabliczek z informacją o zakazie spożywania alkoholu.

„W związku z przestrzeganiem uchwały „hałasowej” z klubów objętych obserwacją strażnicy nie stwierdzili uwag” – podsumowuje straż miejska. – „Z żadnego nie była słyszalna muzyka na zewnątrz lokalu”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: