Noc Biologów już po raz dwunasty w Poznaniu. UAM zaprasza

Wydział Biologii UAM fot. UAM

Warsztaty, pokazy, wykłady i wystawy – wszystko to czeka na Wydziale Biologii UAM, w Ogrodzie Botanicznym UAM oraz online na miłośników tej dziedziny nauki. 13 stycznia odbędzie się tam XII Noc Biologów.

Tytułem tegorocznego spotkania z biologią jest nawiązaniem do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmi: „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”. Uczestnicy spotkań zobaczą więc te zwierzęta wodne, których nie sposób dostrzec gołym okiem, a także te, które doskonale widać, ale o których niewiele się wie.

Naukowcy i studenci biologii będą starali się odpowiedzieć na wiele pytań – między innymi, czy poszukiwania wody na innych planetach mają sens i jak wygląda sytuacja z zasobami wodnymi Ziemi. Chętni będą mogli także obejrzeć najnowocześniejszą aparaturę naukową, jaką dysponuje wydział – i dowiedzieć się, jak z jej pomocą rozwiązuje sie problemy naukowe.

XII odsłona Nocy Biologów zaprasza chętnych w piątek, 13 stycznia. Wydział Biologii UAM będzie otwarty dla chętnych w godzinach 16.00-20.00, ale warto wiedzieć, że w Nocy Biologów bierze udział także Instytut Genetyki Roślin PAN oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN, ogród zoologiczny oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN. Szczegóły oferty wszystkich jednostek można znaleźć na stronie Nocy Biologów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: