Nieznany mężczyzna zaglądał do okien. Mieszkańcy wezwali policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Terespola w powiecie grodziskim zauważyli mężczyznę, który kręcił się na terenie jednej z posesji i próbował zajrzeć przez okno do domu. Gdy został zauważony – odjechał rowerem. Mieszkańcy powiadomili o sprawie policję.

Do zdarzenia doszło 9 września tuż przed północą. Jak powiedziała portalowi Grodzisk Nasze Miasto st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, o godzinie 23.40 na policję zadzwoniła jedna z mieszkanek Terespola, informując, że po jej posesji kręci się jakaś nieznajoma osoba. Po jakimś czasie człowiek ten odjechał z miejsca zdarzenia rowerem.

Gdy na miejsce dotarli policjanci, nieznanego osobnika już nie było, ale przesłuchali mieszkankę posesji i innych świadków zdarzenia. Zapowiedzieli też częstsze patrole tej okolicy.

Policjanci apelują, by zawsze zgłaszać nieznane i podejrzanie się zachowujące osoby w okolicy, zwłaszcza gdy obserwują domy albo mieszkania. Mogą to być oczywiście zwykli turyści – ale mogą też być złodzieje lub włamywacze rozpoznający teren przed dokonaniem kradzieży. Poinformowanie policji może zapobiec przestępstwu.

Źródło: Grodzisk Nasze Miasto

Podziel się: