Nieznany mężczyzna miał oferować dziecku słodycze. Sprawą zajmuje się policja

policja fot. Sławek Wąchała

W miejscowości Podrzecze w powiecie gostyńskim nieznany mężczyzna miał oferować dziecku słodycze, a potem próbować wciągnąć je do auta. Rodzice opublikowali ostrzeżenie na stronie gminy i powiadomili policję.

„Uważajcie na swoje niepełnoletnie pociechy!!” – tak zaczyna się komunikat opublikowany 18 maja na oficjalnym profilu facebookowym Podrzecza. Dalej możemy w nim przeczytać, że chodzi o 11-letnią dziewczynkę, która 13 maja około południa została zaczepiona przez obcego mężczyznę, poruszającego się ciemnym samochodem. Mężczyzna miał oferować dziecku słodycze, a potem próbować wciągnąć je do auta, ale dziecko wyrwało się i uciekło.

Dziewczynka powiadomiła rodziców, jak informuje portal „gostyn24”, a ci o wszystkim poinformowali policję. Według ustaleń funkcjonariuszy, którzy zajmują się tą sprawą, do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Podrzeczu, a ciemnym samochodem był prawdopodobnie SUV. Szczegóły zdarzenia będą ustalane dzięki monitoringowi, który jest w tym rejonie, jak powiedziała portalowi podkom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Policjantka powiedziała też, że tego rodzaju niepokojące sygnały są zawsze sprawdzane przez policję, zaapelowała też do rodziców, by byli czujni i ostrzegali dzieci, by nie przyjmowały prezentów od obcych, nie rozmawiały z nimi, a już na pewno – nie wsiadały do samochodu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: