Mieszkańcy jednej z klatek bloku na osiedlu Chrobrego w Poznaniu wezwali straż pożarną. W budynku dał się wyczuć chemiczny, nieprzyjemny i drażniący zapach. Wszyscy zostali ewakuowani.
O akcji strażaków poinformował portal „epoznan” – mieszkańcy jednej klatki zostali ewakuowani, a cztery zastępy straży pożarnej, w tym grupa chemiczna, sprawdziły dokładnie budynek. Strażacy nie stwierdziły żadnego zagrożenia, zdecydowali więc tylko o dokładnym przewietrzeniu budynku. Gdy zakończyli akcję – mieszkańcy mogli już wrócić do domów.