Nietypowa interwencja strażaków. Musieli uratować konia z piwnicy

uratowany koń fot. KP PSP Ostrzeszów

Ostrzeszowscy strażacy zaliczyli naprawdę nietypową interwencję: w jednym z gospodarstw musieli uwolnić konia, który… wpadł do piwnicy. Poradzili sobie, choć łatwo nie było!

Do wypadku doszło w miejscowości Jaźwiny w powiecie ostrzeszowskim. 4 maja po południu strażacy otrzymali informację, że koń przebywający w jednym z budynków gospodarczych jednej z posesji wpadł do piwnicy, gdy zarwała się pod nim podłoga.

Wydobycie zwierzęcia nie było łatwym zadaniem, głównie dlatego, że budynek, w którym doszło do wypadku, był mały i ciasny, co wykluczało użycie większego sprzętu i wymagało dużej kreatywności od ratowników.
– Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy przy pomocy pasów transportowych oraz ładowarki czołowej wyciągnęli uwięzione zwierzę – wyjaśnia st.str. Noemi Biel z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Na szczęście koń nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

W zdarzeniu udział brał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraszewicach.

Podziel się:

Ostatnio dodane: