niedziela, 25 lutego, 2024

Nieprzytomna kobieta w lesie. Szybka reakcja policji uratowała jej życie

Rodzina 42-letniej kobiety zgłosiła jej zaginięcie – a policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. Znaleźli zaginioną nieprzytomną w lesie, przy temperaturze -10 stopni Celsjusza!

8 stycznia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zaginięciu 42-letniej mieszkanki gminy .
– Zgłoszenia dokonano około godziny 19.30 – wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa KPP w Ostrzeszowie. – A z poczynionych ustaleń wynikało, że kobieta ostatnio widziana była około godziny 16.00 i od tego czasu nie można było nawiązać z nią kontaktu, ani też nie powróciła do miejsca zamieszkania.

Zaginięcie niepokoiło tym bardziej, że temperatura szybko spadała i sięgnęła już -10 stopni Celsjusza. Dlatego do poszukiwań zaginionej zaangażowano wszystkich policjantów pełniących w tym czasie służbę, tak w Ostrzeszowie, jak i w jednostkach ościennych.

– W trakcie podejmowanych w ostrzeszowskiej komendzie decyzji o ogłoszeniu alarmu dla całego stanu jednostki, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie w składzie mł. asp. Piotr Pawłowski oraz st. post. Marek Kasprzak powiadomił stanowisko kierowania o odnalezieniu w rejonie kompleksu leśnego poszukiwanej kobiety – informuje Magdalena Hańdziuk. – Była ona zmarznięta i nieprzytomna. Za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, a do czasu przyjazdu karetki, niezbędnej pomocy udzielili kobiecie będący na miejscu policjanci.

Gdy kobieta odzyskała przytomność, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy dojechali na miejsce, zaprowadzili kobietę do radiowozu, by się ogrzała. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policji udało się zapobiec tragedii – przy mrozie sięgającym -10 stopni, gdyby pomoc nie nadeszła na czas, kobieta nie miałaby szans na przeżycie.

“Utrzymujące się na dworze niskie temperatury mogą przyczynić się do wielu zdarzeń, powodujących bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka” – apelują ostrzeszowscy policjanci. – “Widzisz osobę potrzebującą pomocy – zadzwoń. Dzięki swojej reakcji możesz uratować czyjeś życie”.

Źródło: KPP Ostrzeszów
Strona głównaOstrzeszówNieprzytomna kobieta w lesie. Szybka reakcja policji uratowała jej życie