Niepokojące odgłosy z piwnicy. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Oficer dyżurny pilskiej policji został powiadomiony przez mieszkańców o niepokojących odgłosach, które dochodzą z piwnicy ich budynku. Policjanci udali się na miejsce i… zatrzymali dwóch mężczyzn. Są podejrzani o włamania do piwnic.

– Około godziny 4.00 w nocy 9 marca oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o niepokojących odgłosach wydobywających się z pomieszczeń piwnicznych w bloku na terenie miasta Piły – wyjaśnia sierż. Magdalena Mróz z zespołu prasowego pilskiej policji. – Podejrzewając, że może dochodzić tam do przestępstwa, na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Podczas dokładnego sprawdzenia pomieszczeń mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok umundurowanego patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać i próbowali wyjść z bloku. Po krótkiej chwili zostali zatrzymani.

Zatrzymani byli mieszkańcami Piły w wieku 30 i 31 lat. Jak tłumaczyli policji, spotkali się w piwnicy w celach… towarzyskich, na papierosie. Jednak policjanci, choć na kłódkach do piwnic nie było śladów włamania, nie uwierzyli zatrzymanym i postanowili dokładnie sprawdzić ich ubrania oraz plecaki. W plecakach znaleźli specjalistyczne narzędzia służące do przełamywania zabezpieczeń, a także przedmioty pochodzące z kradzieży.

– Późniejsze ustalenia mundurowych pozwoliły potwierdzić fakt udziału mężczyzn w nasilających się w ostatnim czasie włamaniach do piwnic na terenie Piły – podsumowuje sierż. Mróz. – Aby uśpić czujność właścicieli pomieszczeń, kłódki i zamki otwierali przy użyciu specjalnych narzędzi, które na pierwszy rzut oka nie pozostawiały śladów. Ich łupem padały głównie urządzenia elektroniczne, narzędzia oraz części samochodowe. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 16 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli już 12 zarzutów, ale śledztwo w sprawie kradzieży nadal trwa nie są wykluczone kolejne zarzuty. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zadecydował o dozorze policyjnym dla sprawców. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów. Ich zdjęcia opublikowali na swojej stronie i proszą właścicieli, którzy rozpoznają swoje przedmioty, o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem 47 77 415 44 lub oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod numerem 47 77 415 60 / 47 77 414 44.

Podziel się:

Ostatnio dodane: