niedziela, 25 lutego, 2024

Niepełnosprawny mężczyzna uratowany przed mrozem. “Był bardzo wdzięczny za pomoc”

Wyziębiony i głodny bezdomny mężczyzna, poruszający się na wózku, został przewieziony do noclegowni. Dzięki współpracy strażników miejskich i pracowników MOPR udało mu się zapewnić schronienie na zimę.

Poznańscy strażnicy miejscy 8 grudnia otrzymali zgłoszenie o bezdomnym, niepełnosprawnym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy.
“Mężczyzna był wychłodzony, głodny i poruszał się na wózku inwalidzkim, prosił o pomoc” – relacjonują strażnicy na swoim profilu na Facebooku. – “Aby pomóc mężczyźnie, strażnicy wydali pakiet żywnościowy i rozpoczęli poszukiwania miejsca w ośrodku dla bezdomnych, co udało się przy współpracy z pracownikami MOPR”.

Dzięki współpracy obu jednostek znaleziono wolne miejsce w placówce na ul. Kobylepole i tam też został przewieziony mężczyzna.
“W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna opowiedział historię swojego życia, i że od 2005 roku nie ma stałego miejsca zamieszkania” – podsumowują strażnicy. – “Był bardzo wdzięczny za okazaną pomoc i zaangażowanie strażników”.

Źródło: SMMP
Strona głównaPoznańNiepełnosprawny mężczyzna uratowany przed mrozem. "Był bardzo wdzięczny za pomoc"