Poznań: na Kolorowej skończyło się nielegalne parkowanie

Zarząd Dróg Miejskich zamontował słupki uniemożliwiające samochodom wjeżdżanie na trawnik u zbiegu ulic Kolorowej i Marcelińskiej. To był jeden z ulubionych nielegalnych parkingów w okolicy.

Jak sprawdzili specjaliści z ZDM, wśród drzew na klepisku, które nie miało szans stać się trawnikiem, parkowało czasami nawet kilkadziesiąt samochodów. Niby to rejon miasta odległy od ciasnego centrum i z parkowaniem nie powinno być kłopotu. Jednak w pobliżu znajduje się sporo biurowców, nieopodal jest też King Cross Marcelin. I biurowce, i King Cross mają parkingi – ale wielu kierowcom nie chce się na nie wjeżdżać, bo “przecież oni tylko na chwilkę”, więc znacznie wygodniej im zaparkować na trawniku…

– Nie dość, że zniszczone zostały trawniki chodniki, to kierowcy stwarzali ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – zwracają uwagę pracownicy ZDM. Głównie dlatego, że na nielegalny parking przejeżdżali przez przejście dla pieszych i drogę rowerową, wykorzystując je też jako przestrzenie manewrowe.

– Trafiały do nas liczne skargi, szczególnie od pieszych, by ukrócić ten nielegalny i niebezpieczny proceder – przyznaje Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. -Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zamontował słupki, tak by uniemożliwić wjazd samochodów.

Czy słupki wystarczą, by powstrzymać łamanie prawa? Miejmy nadzieję, że się sprawdzą, a piesi w tym miejscu poczują się bezpieczniej. No i trawnik przestanie wreszcie przypominać klepisko…

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze